10 | 12 | 2019

NASI CZWORONOŻNI PRZYJACIELE. Spotkanie z wolontariuszką z PRZYTULISKA"PRZYTUL PSISKO" w Brzegu

Dnia 8 października 2018 r. dzieci uczestniczyły w spotkaniu z wolontariuszką z przytuliska "Przytul psisko" w Brzegu. Spotkanie miało na celu przybliżenie, oswojenie, uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt. Wyrobienie nawyku systematyczności w opiece nad nimi poprzez uświadomienie wszelkich ich potrzeb. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, co to za miejsce – przytulisko oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym. Dodatkowo poznaliśmy „mowę ciała psa”, wiemy, po czym rozpoznać czy piesek jest zły czy gotowy do zabawy.Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani wolontariuszce "Dyplom podziękowania"  oraz przekazały dla podopiecznych przytuliska karmę dla piesków i kotków.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk